Září 2010

fotky Harlej

27. září 2010 v 20:08 | -ßarulík- |  ♥Harlej♥

adresa Harlej

27. září 2010 v 20:02 | -ßarulík- |  ♥Harlej♥
http://www.harlej.cz/


životopis Harlej

27. září 2010 v 19:55 | -ßarulík- |  ♥Harlej♥
Kapela Harlej vznikla v roce 1994 a během 10 let vydali 6 alb. Je představitelem hudebního stylu crazy-rock, který vyniká též velmi živou rytmikou spolu s důmyslnými, někdy opravdu "crazy" texty. Hlavními tahouny jsou Vladimír Šafránek se svým hlasem, bez kterého by nebyla kapela taková jakou ji známe a kytarista Antonín Rauer, který je s Šafránkem autorem mnoha rytmických melodií, které spolu s texty Tomáše Miřáckého dodávají kapele bezkonkurenční originalitu mezi českým rockem. Vše začalo tak, že si kytarista kapely Brian Tonda Rauer schovával písničky, které se kapele moc nehodily do repertoáru. Těchto skladeb bylo více a prezentoval je pod skupinou Harlej 125. Vydavatelství Snake Record po poslechu obou kapel dalo přednost právě těm vyškrtnutým skladbám před originální tvorbou Brianu. K Vláďovi Šafránkovi a Antonínu Rauerovi se připojili kytarista Ota Hereš (působí též v Alkeholu), bubeník Daniel Šůra a basák Vítek Fiala. V roce 1995 vydávají své debutové album Aj mena ou bejby hel. Kapela se stala velmi oblíbenou a například třikrát vyhrál klip Toník a Vládík v hitparádě SOS na Premiéře, velký úspěch byl v hitparádě ESO na Nově, umisťují se též na čelních příčkách "kapela roku" a "klip roku" (časopisy Rock Report a BANG!). Současně probíhají koncertní turné a další vydavatelství mají eminentní zájem o spolupráci. Spoluprací s agenturou Sokol's Power Voice se kapela umisťuje po boku velikánů jako Kabát, Torr či Alkehol. Vychází další alba a točí se další klipy. Harlej
V roce 2002 kapela radikálně mění své složení a zůstávají pouze frontmani Vláďa Šafránek a Tonda Rauer. Noví členové přicházejí z Debustrolu - baskytarista Kolins, kytarista Martin volák a bubeník Libor Fanta. Kapela kvůli totální vyprodanosti alb vydává remasterované debutové album a druhé své album Krišna. Příchodem nových členů se mění styl hudby, vychází další dvě úspěšná CD a i když jsou nyní hudebně Hárlejí jinší než na počátku, rytmika ani geniální texty nevymizely, právě naopak - fanoušci se stále přou, které je vlastně jejich nejlepší CD. Jestli poslední, předposlední, debutové, když byla kapela v původním složení nebo v novém... Harleji nevydali ani jedno špatné album - všechny jsou dobré!
od roku 2006 zpívá v kapele Tomáš Hrbáček

členové Harlej

27. září 2010 v 19:49 | -ßarulík- |  ♥Harlej♥
Tomáš Hrbáček-zpěv
Tonda Rauer-kytara
Martin Volák-kytara
Martin Kolinský-baskytara
Libor Fanta-bicí

fotky Arakain

27. září 2010 v 19:42 | -ßarulík- |  ♥Arakain♥
http://blazniva-upirka.rajce.idnes.cz/Koncerty-Festivaly_ARAKAIN/

adresa Arakain

27. září 2010 v 19:37 | -ßarulík- |  ♥Arakain♥
http://www.arakain.eu


žiovotopis Arakain

27. září 2010 v 19:32 | -ßarulík- |  ♥Arakain♥

1982-1991

Na jaře roku 1982 se v Praze, ve sklepní zkušebně a přilehlých pivnicích, dali dohromady tři nadšenci a začínající amatéři, kteří sdíleli stejný hudební názor, jasně ovlivněný právě se rozvíjející Novou vlnou britského heavy metalu. Zpěvák ALEŠ BRICHTA (1959), kytarista JIŘÍ URBAN (1959) a bubeník MIROSLAV NEDVĚD (1954) vytvořili základ kapely se zvláštním a nesrozumitelným názvem ARAKAIN, který posledně jmenovaný člen v jakémsi opojení vymyslel.
ARAKAIN v roce 82 pilně zkouší v sestavě doplněné o zkušeného pražského kytaristu Rudolfa Rožďalovského, alternujícího kytaristu Ivana Cifrince a basistu Oldřicha Maršíka a představuje se při ojedinělých klubových vystoupeních (první z nich bylo v KD Cíl v Praze 10) a na konci roku získává po takzvaných přehrávkách před kulturněpolitickou komisí statut "lidových hudebníků", který umožňoval samostatně vystupovat "za úplatu". Další koncert proběhl v dubnu 1983 v KD Barikádníků v Praze. "Barča" pak už ARAKAINU na léta "zůstala" a byla považována za jejich domovskou scénu. Kapela tu v prvních letech pravidelně vystupovala a pak ještě dlouhou dobu každoročně udržovala tradici Rockových vánoc na Barče.
Následující čtyři roky (1983-1986) táhl ARAKAIN československou krajinou a úspěšně plnil sály nejdříve hlavně na zábavách a tancovačkách, protože jiná možnost zprvu nebyla, později i při koncertech. Jak se kapela vyvíjela, měnilo se i složení kolem tří zakladatelů. Postupně se v ARAKAINU vystřídali kytaristé Miloň Šterner, Marek Podskalský a basista Václav Ježek. S kapelou jako host v letech 84-86 vystupuje i mladá rocková zpěvačka Lucie Bílá.
V lednu 1986 nahrazuje Mirka Nedvěda za bicími zkušený profesionál Karel Jenčík. Ze skupiny Železná neděle k baskytaře nastupuje ZDENĚK KUB (1964), aby jej za pár měsíců doplnil kytarista pražského Törru MIROSLAV MACH (1964).
V dalším průběhu roku je jasné, že personálně i autorsky je kapela ustálena a kvarteto BRICHTA-URBAN-MACH-KUB se stává na dlouhou dobu osou a jakýmsi kmenem ARAKAINU. Horká je pouze bubenická stolička.
Komunistický režim nebyl kapele nikdy nakloněn a tak ARAKAIN koncertoval a hrál po tancovačkách zcela mimo zájem médií a hudebních vydavatelství. Občas se vyskytnou i zákazy vystupování, ale ARAKAIN stále hraje svoje a stává se špičkou rockové hudby u nás, zvláště její metalové odnože.
V roce 1986 však přichází první studiová zkušenost v podobě tří nahrávek pro Československý rozhlas. Díky úspěchu skladeb v rozhlasových žebříččích se kapela dopracovala ke svému 1. singlu GLADIÁTOR / EXCALIBUR u vydavatelství PANTON (leden 1988).
Podstatná, ale v této fázi vývoje kapely už nikoli překvapivá, skutečnost - ARAKAIN v tomto roce poprvé vyprodává velký sál Lucerny při jubilejním koncertu k vlastním pátým narozeninám.
Na jaře roku 1988 nastupuje k bicím Robert VONDROVIC, pověstný dvoukopákový specialista a kapela se následně na jaře 89 stává profesionálním souborem. Vyrůstá ve vyspělou heavymetalovou kapelu, která rychle získává výsostnou pozici osobitou vlastní tvorbou s vyjímečnými Brichtovými texty a úspěšně koncertuje po celé republice.
Krátkou epizodou v Arakainu je působení plzeňského kytaristy Dana Kroba. Ten na začátku roku 1989 nahradil Mirka Macha, který si "odskočil" do Alarmu Miroslava Imricha, aby se však po roce vrátil zpět.
V září 1989 ARAKAIN navštíví mezinárodní festival v Moskvě. Následuje účinkování na samplerech Posloucháte Větrník a RockMapa Petra Jandy, který umožňuje kapele natočení 2. singlu AMADEUS / PROČ? (Supraphon 1989), koncertuje s úspěchem na mamutím mezinárodním rockovém festivalu v polském JAROCZINĚ, na METALMANII v Katovicích '89 i v Praze '90 - a setkává se tu poprvé s velmi zajímavými kolegy ze světa (Coroner, Kreator...).
Následuje 3. singl KU-KLUX-KLAN / ORION (Supraphon 1990) - ochutnávka z v té době připravovaného debutového alba Thrash The Trash.
Listopadová revoluce ale přináší opět změnu bubeníka - ke konci roku 89 Vondrovic odchází do Kreysonu a z konkurzu je na jeho místo vybrán mladý talent, student Pražské konzervatoře Štěpán SMETÁČEK.
Po listopadové revoluci, v roce 1990, konečně může vyjít 1. album THRASH THE TRASH (Supraphon), které obsahuje skladby ověřené z koncertních programů posledních let a zaznamenává obrovský zájem fanoušků. 120 tisíc prodaných nosičů je navždy pak prodejním rekordem souboru. Album se stává jakýmsi mezníkem českého metalu a dnes je už považováno za "kultovní".
Rokem 1991, přesněji 2. albem SCHIZOFRENIE (Supraphon), začíná příjemná tradice - co rok, to nové album. V témž roce startuje spolupráce s plzeňskou agenturou SOKOL'S POWER VOICE a posouvá už výhradně koncertní činnost ARAKAINU na velmi profesionální úroveň s pečlivě volenou účastí na velkých festivalech a koncipovaných vlastních koncertech.
Ale po dvou letech působení (1991) i Smetáček, který směřuje k jiným žánrům, opouští Arakain, ale doporučuje ke konkursu spolužáka z konzervatoře Marka ŽEŽULKU (1973), který zde pak působí dalších 13 let.

členové Arakainu

27. září 2010 v 19:29 | -ßarulík- |  ♥Arakain♥
Jan Toužímský-zpěv
Jiří Urban-kytara
Mirek Mach-kytara
Zdeněk Kub-baskytara
Lukáš Doksanský-bicí

fotky Dogy

27. září 2010 v 19:19 | -ßarulík- |  ♥Doga♥
http://blazniva-upirka.rajce.idnes.cz/Koncerty-Festivaly_DOGA/

adresa Dogy

27. září 2010 v 19:05 | -ßarulík- |  ♥Doga♥
http://www.dogamusic.cz/

diskografie Dogy

27. září 2010 v 19:04 | -ßarulík- |  ♥Doga♥
Albums:
DOGA 1993
NO A CO !! 1996
JÁ SE NA TO... 1999
JSEM TROCHU DIVNEJ 2001
KDYŽ CHLAPI TANČÍ 2003
LOVE VOLE 2006
FUCKT BEST OF 2CD 2008
KARIKATURY 2009
HOĎ SI TO 2011
DETOX 2015 (1.dubna)

životopis Dogy

27. září 2010 v 18:54 | -ßarulík- |  ♥Doga♥
Kapela vznikla na podzim roku 1988. Po svém vzniku koncertovala hlavně ve svém regionu a později vyjela na koncerty do Rakouska, Německa a Polska. V roce 1991 se nám podařilo dostat na kompilaci Czech Rock Block, kterou vydával Petr Janda. Zároveň jsme natočili i klip k písni "SVATÁ INKVIZICE", který se objevil ve zmiňovaném pořadu. Samozřejmě ani nám se nevyhnuly personální změny, aby jsme se v roce 1992 rozešli se zpěvákem a za mikrofon se definitivně postavil IZZI.
Prvním větším úspěchem bylo vítězství v soutěži "ZLATÝ AMBROŽ" 1992 ( cenu nám předával sám Mistr K. Gott ). Po tomto vítězství jsme dostali nabídku na natočení debutového alba, které vyšlo u firmy Marco Music Box na jaře 1993 pod názvem "DOGA". K této desce jsme natočili 3 videoklipy a to k písním "NEJSI NEVINNÁ", "MEJDAN" a "CHCI TĚ MÍT". Po té jsme se začali soustředit hlavně na koncertování a snažili se kapelu dostat do širšího povědomí lidí. V roce 1994 se nám bohužel opět nevyhnuly personální změny a kapelu opustil kytarista Petr Nastulczyk. Jeho místo dočasně zaujal Jirka Tomíček. Ten s kapelou koncertoval přibližně rok, aby ho pak v roce 1995 nahradil LUMOS.
V témže roce nás oslovilo hudební nakladatelství Petra Jandy BEST I.A., aby jsme u nich vydali další album. To jsme natočili ve studiu PROPAST a vyšlo v roce 1996 pod názvem "NO A CO!?". Od této desky s námi začal textově spolupracovat J. Nohavica, ke kterému se postupně přidali P. Šiška, A. Brichta a Lou Fanánek Hagen. Klipy jsme natočili k písním "BLBÁ LÁSKA" a "ŽIVÍ MRTVÍ" a opět jsme se vrhli na koncertování po celé republice.
Někdy v roce 1998 jsme začali připravovat materiál na další album a tak jsme hledali vhodného vydavatele. Po několika jednáních jsme nakonec podepsali smlouvu s firmou Popron Music. Nahrávalo se v Ostravě ve studiu CITRON a během natáčení jsme si odskočili do sportovní haly ve Vítkovicích, kde jsme vystoupili jako předskokani na společném koncertě se skupinami URIAH HEEP a SLADE. Deska vyšla v roce 1999 pod názvem "JÁ SE NA TO" a k ní jsme natočili klip "220 DO LEVÉ CHLOPNĚ", ve kterém si zahrála D. Gottová.
Čtvrtá deska se začala chystat asi v roce 2000. Tentokrát se nám podařilo podepsat smlouvu s nadnárodním hudebním vydavatelstvím Warner Music. Opět se nahrávalo ve studiu CITRON a za mixážní pult se opět posadil, jako u všech předešlých desek, P. Slezák. Vyšla v roce 2001 pod názvem "JSEM TROCHU DIVNEJ" a při natáčení stejnojmenného klipu jsme vyvolali konflikt s policií, protože jsme v největší špičce ( 8:00 - 9:00 ) zablokovali kvůli natáčení Nuselský most. Na promo k této desce jsme vyrazili na turné se skupinou KABÁT. Jako druhý klip byla natočena písnička "HOLKA SAMOSEXUÁL", ve kterém si zahrála známá porno hvězda P. Wild. Točil se v proslulém pánské podniku MOULIN ROUCHE v Březůvkách u Zlína. Shodou okolností to bylo v den, kdy byl v Americe proveden teroristický útok na "Dvojčata". Na podzim tohoto roku jsme jeli společné turné se skupinou KRUCIPÜSK.
Přibližně v téhle době jsme se začali pravidelně objevovat na všech větších festivalech v České republice, jako je např. NOC PLNÁ HVĚZD v Třinci. Jako jediná kapela v historii tohoto festivalu jsme se zúčastnili všech ročníků.
Rok 2002 nezačal pro kapelu moc šťastně, protože náš bývalý baskytarista Pepa Šiko musel nastoupit na tříměsíční protialkoholické léčení do léčebny v Holčovicích. Jako záskok na několika koncertech už tehdy s námi hrál Pepsi. V témže roce jsme ještě vystoupili na koncertech s americkou skupinou MANOWAR a opět začali připravovat materiál na další desku, v pořadí už pátou.
Ta vyšla v září 2003 u vydavatelství East Brother pod názvem "KDYŽ CHLAPI TANČÍ". Na téhle desce jsme začali trošku experimentovat. Poprvé v historii kapely jsme do písniček použili i samply a vyměnili jsme i zvukaře. Tentokrát se za mixážní pult posadil P. Kuba. Nahrávalo se ve studiu MOSKVA na Barrandově. Dalším experimentem byl první animovaný klip, který se dělal k písni "POLETUJU". Na podzim téhož roku jsme společně se skupinou ŠKWOR vystoupili jako předskokani na turné KABÁTŮ.
V té době začal taky IZZI koketovat se "stříbrným plátnem" a zahrál si roli pornoherce jehovisty v celovečerní, černé komedii CHOKING HAZARD. Hlavní roli v tomto filmu ztvárnil J. Dušek. Na soundtracku je použita i jedna naše skladba ( Torpédo ), ke které byl ale změněný text a ve filmu se objevuje pod názvem "Slabé kusy".
Začátek roku 2004 jsme strávili přípravami na natáčení našeho prvního DVD "LIVE & HISTORY ANEB KURVASTETADY?". Koncert se natáčel na už zmiňovaném festivalu NOC PLNÁ HVĚZD a vyšel u firmy OpenMedia. Dále se na něm nachází všechny klipy natočené do té doby, fotogalerie a rozsáhlý rozhovor se všemi členy kapely. O rok později jsme na stejném místě převzali za prodej tohoto DVD "ZLATOU DESKU". Ještě před tím jsme ale zahráli na dvou vystoupeních české zastávky koncertního turné známé, německé, heavymetalové legendy U.D.O.. V průběhu letní sezóny se IZZI vyboural na motorce, zlomil si ruku, a aby kapela nemusela rušit termíny, byl opět pozván na hostování kytarista J. Tomíček a IZZI několik koncertů "jenom" odzpíval.
Rok 2005 začal pro kapelu velmi smutně. Po dlouhotrvajících problémech byl nucen kapelu opustit baskytarista Pepa Šiko a na jeho místo nastoupil PEPSI. Posledním společným vystoupením ve "staré sestavě" bylo živé hraní na předávání hudebních cen Akademie populární hudby "ANDĚL 2005" ve Vítkovické sportovní hale. Krátce po nástupu nového baskytaristy jsme vyrazili na putovní festival PINK PANTHER FEST, na kterém jsme vystupovali společně s kapelalama ŠKWOR, KRUCIPÜSK, SUPPORT LESBIENS a KABÁT.
V březnu 2006 jsme se opět na měsíc zavřeli do studia MOSKVA, aby jsme na svět pomohli naší zatím poslední desce "LOVE VOLE", která vyšla u hudebního vydavatelství Universal Music. Jako zvukový mistr a zároveň i producent byl tentokrát pozván Yarda Helešic, kterému skvěle asistovali George Erič a Petr Kuba. Výbornou atmosféru, která při natáčení ve studiu zavládla, se nakonec podařilo dostat do nálady a zvuku celého alba. Album vyšlo v květnu 2006. V průběhu natáčení desky jsme si odskočili na Anděly 2006, kde jsme zahráli jednu písničku společně s Helenou Zeťovou. Dva klipy, které jsme k desce natočili, se nahrávaly v jeden den a byly natočeny k písničkám "LANĚ JDOU" a "NEJSEM ROZUMNEJ".
Na jaře 2007 jsme se začali připravovat na první,očekávané, vlastní turné pod názvem "Love Vole Tour 2007". Po úspěšném absolvování turné a letních festivalů se kapela pomalu začala připravovat na oslavy 20- ti let existence. V rámci oslav jsme vymysleli akci STOP HOLENÍ, ve které jsme se spolu s našima fanouškama celkem půl roku neholili a protestovali tak proti metrosexuálům a všemu podobnému. K dvacátému výročí jsme vydali naše první 2CD pod názvem "FUCKT BEST OFF". Na ní se kromě 24 starých písní objevily i dvě úplné nové "Cannibal" a "Geny", ke které se natočil i klip a ten byl vyvrcholením celé akce Stop holení. O zvuk nových písniček se tentokrát postaral Georgie Erič a na produkci se spolu s ním podíleli Izzi a Mrňus. Desku jsme vydali pod vlastním nakladatelstvím Doga Music. Režisérem klipu byl Marek Dobeš (CHOKING HAZARD ). Dále nám k výročí vyšla i knížka "20 let Dogové závislosti". Autorem knihy je hudební redaktor Jaroslav Špulák a spolu s deskou vyšly v červnu 2008.
V létě téhož roku jsme se konečně taky zúčastnili asi u nás největšího rockového festivalu "MASTERS OF ROCK"
ve Vizovicích, kde jsme sklidili pro nás velký úspěch. Stejného úspěchu se nám podařilo dosáhnout taky na festivalech Benátská noc na Malé Skále a na Noci plné hvězd v Třinci.
V prosinci jsme vyjeli na unplugged turné s názvem "Unplugged XX Tour 2008", které zavítalo do 8 měst po celé republice a mělo by porběhnout stejně i v roce 2009.


fotky Stra.

27. září 2010 v 18:42 | -ßarulík- |  ♥Stratovarius♥
http://blazniva-upirka.rajce.idnes.cz/Koncerty-Festivaly_Stratovarius/

adresa Stra.

27. září 2010 v 18:31 | -ßarulík- |  ♥Stratovarius♥
http://stratovarius.com/

diskografie Stra.

27. září 2010 v 18:29 | -ßarulík- |  ♥Stratovarius♥
Albums:

* Fright Night (1989)
* Twilight Time (1992)
* Dreamspace (1994)
* Fourth Dimension (1995)
* Episode (1996)
* Visions (1997)
* Destiny (1998)
* Infinite (2000)
* Elements, Pt. 1 (2003)
* Elements, Pt. 2 (2003)
* Stratovarius (2005)
* Polaris (2009)
* Elysium (2011)

životopis Stra.

27. září 2010 v 18:23 | -ßarulík- |  ♥Stratovarius♥
Stratovarius was founded in 1984 in Finland under the name Black Water. They went through a number of personnel, style and name changes before the band found its own voice. The founding members were Tuomo Lassila, Staffan Stråhlman, and John Vihervä. By 1985, the name had changed to Stratovarius (a combination of Stratocaster and Stradivarius), and guitarist/vocalist Timo Tolkki entered the band, replacing Stråhlman.
Tolkki became the driving force and mastermind of the band, assuming relatively complete control of the song-writing. He brought along not only strong rock influences, but also a neo-classical tinge. The band released a demo to various record companies by 1987, finally being picked up by CBS Finland. In 1989, their debut album Fright Night was released, following two singles. After being dropped by CBS, the band went through several member changes, but they managed to release a second album on another label. In 1994 they released their third album, Dreamspace, featuring new bass player Jari Kainulainen, and after that, a full-time singer joined the band: Timo Kotipelto. The release of Fourth Dimension (featuring Kotipelto on vocals) in 1995 was a great success, but internal differences in the band, particularly about the future musical direction, prompted the departure of long-time drummer Tuomo Lassila and keyboardist Antti Ikonen.
Two new non-Finnish members were recruited: Swedish keyboardist Jens Johansson, of Yngwie Malmsteen fame; and German drummer Jörg Michael. With the fifth release Episode, Stratovarius had finally found its sound and had a strong, diverse line-up. Episode was a grand project, featuring a large choir and a string orchestra. It spawned some of the all-time greatest Stratovarius hits, such as Father Time and Will The Sun Rise. This line-up released three hugely successful albums over the years: Visions in 1997, Destiny in 1999, and Infinite in 2000. With every album, their fame and fan-base expanded, and they started gaining a stronger following outside Scandinavia, particularly in Japan. In 2003, the band released its most epic project yet, the two album suite named Elements. With these albums, they reached a peak in their progressive and symphonic style of power-metal. The first album, Elements pt. 1, was released in early 2003, followed by a world tour. Elements pt. 1 was followed by Elements pt. 2, also released on
Nuclear Blast records the same year.
In January 2005, Stratovarius recorded their self-titled new album which was released in the same year by Sanctuary Records. In June 2005, Jari Kainulainen left the band, and was replaced by Lauri Porra. In the fall of 2005, Stratovarius was on the road in the US. Stratovarius was at times progressive and experimentally skewed, and a rather dark record. It was a daring and ambitious album which took the band in a new direction.

But unfortunately, dark clouds were shadowing the band's path once again. In 2005, Sanctuary was starting to have severe financial problems and the whole label collapsed just as the record was released. Much of Sanctuary's staff was made redundant, the stock price plunged, and banks and other creditors circled the company like vultures. The band played over 100 shows without any support from their record company, appearing at numerous festivals, and a long period of extensive touring all over Europe, Japan and South America began. One highlight was the two month Monster Metal Madness tour together with Shakra and HammerFall. It was a package of true power metal at its best, conquering Europe like an avalanche. In the meantime, Sanctuary's financial troubles had really deepened. The band had to enter into a legal process with them to be able to release their next album. But the battle with this giant sinking multinational ship dragged on for more than a year, and it drained a lot of the spirit out of the band. In the end these tough times proved too much for Tolkki. In April 2008 he left Stratovarius and its debts and troubles behind, and gave the remaining members his blessing to do whatever they want with the band and the legal case, and formed a new band, Revolution Renaissance. The rest of Stratovarius' members found themselves in legal limbo and with a heavy legal debt, but they were without preconceptions also all working on new music. The turning point came when a settlement with Sanctuary was finally achieved in late summer 2008.
A burst of creative energy followed. The young and very talented Finnish lead guitarist, Matias Kupiainen, joined the band.

In September 2008 the band found the freedom to go into seclusion for almost a month in a cottage by the sea in a Finnish forest to relax, laugh, write songs, be creative together, and record. And they found themselves being a band reborn. The result is a melodic, powerful, fresh, tight, and technically elaborate new album.
Polaris was recorded in the fall 2008 at Hästholmen and 5by5 studios, Helsinki, Finland. Mixed by the longtime confidant of the band Mikko Karmila the album became another shining polar star at the Northern sky. Powerful melodies mingle with sophisticated arrangements, strong anthems stand alongside heavy songs. 11 songs full of energy, musicianship, and a positive outlook.
Polaris is a positive, powerful album that Stratovarius fans all over the world are certain to take to their hearts.

The band will support the release of their new studio album with live shows around the globe in 2009 and 2010. Polaris will see a worldwide release in late May 2009 on edel/ear and JVC in Asia.