Červen 2011

13.6-19.6

20. června 2011 v 11:03 | -ßarulík- |  ←Návštěvnost→
Navstevnost za minuly tyden (13.6. 2011 - 19.6. 2011) je:
Pondeli: 1
Utery: 8
Streda: 7
Ctvrtek: 14
Patek: 5
Sobota: 2
Nedele: 17

Celkem: 54

Příběh z VOTVÍRÁKU

19. června 2011 v 12:15 | -ßarulík- |  ←Festivaly a Koncerty→
Ahoj lidi,jak se máte? Já skvěle,protože jsem si ten festival krásně užila se svoji kámoškou.Tady vám vše popíšu a pak se mužete podívat na rajče.net a youtobe.com(až to tam teda dám).Bylo tám plno krásných kluků.
PÁTEK 17.6.2011
V 11:00hodin jsme vyrazili z Ústí nad Labem a jeli jsme do Lysé nad Labem vyzvednout moji mamku,kde jsme se i najedli.Poté jsme vyrazili rovnou na fesťák =).Dorazili jsme tam v 14:00,jeli jsme za parkovat a pak hurá dovnitř.S kámoškou jsem vylezla z auta a šli jsme ke vchodu.Tam nám utrhli lístek a dali náramek na ruku!Nejprve jsme si tam šly projít všechny stánky,atrakce a pak stage.Koupily jsme si jídlo,pití a pak jsme běžely ke stánku kapely DOGA.Zde jsme si koupili plakaty,placku,CD-HOĎ SI TO.No tohle jsme dělali pořád dokola i v SO.Už jsme jen pařili v kotli vepředu u kapel.Byly jsme na:Škwor,Legendy se vrací,Hárlej,Arakain,Doga,UDG...Když skončila kapela Legendy se vrací,tak jsem potkala Izziho a poprosila ho o fotku =).Když hrála Doga,tak jsme byli v kotli a skákali,ale přitom jsem byla dost politá pivem,jelikož volové+magoři to na mě zezadu vylili :D .Po Doze jsme rychle utíkali na UDG.Jenže jsem nic neviděla,tak jsem skákala a hledala nějakeho místo.Než jsme něco našli,tak za náma nějaký kluk řekl:"Marku vyzvedni tu holku,co tu skáče." Já hned jsem se musela smát,až jsme na konec našli místo ve předu na kraji.Pak jsem čekala a doufala,že přijde ven Volt(kytarista-UDG).Protože jsem chtěla fotku a něco mu dát.Jenže nepřišel,tak jsme pak jeli domů k babičce se vyspat.
SOBOTA 18.6.2011
S kámoškou jsem vstávala v 10:00hodin a šli jsme se nasnídat,jelikož hned jsme museli jet do Nymburka na Sportovky.Potom jsme se jeli někam najísta hurá zpět na fesťák.Přijeli jsme v 16:00.kdy akorát hrál Xindl-X.Po něm jsme se šli zas podívat na stánky a koupit si pití.Pak měl hrát můj oblíbený blonďák Miro Šmajda,jenže v tu chvíli řekli,že bude hrát Marek Ztracneý.Já se hned tak naštvala,až sem se musela podívat někam na program.Šli jsme k bílému stanu,kde to bylo.Koukám a hned vidim Miro Šmajda 13:00..já tak vzteky zařvala:"cožééé,to si dělají srandu".Tak sem naštvaná odešla,že už ani newím kám.Na něj sem se nejvíc těšila a taky proto,že jsem kvůli němu jela na Votvírák.A oni mi udělaji tohle-dementi(pořadatelé).Fájn,tak potom jsme šli na Rybičky 48 do kotle,abych něco viděla.Po koncertě měli autogramiadu,tak jsme rychle utíkali,abychom byli první :P Podepsali se všichni kromě Ondry(bubeníka) :(.Ale to neva,toho si někde odchytím-ale hlavní je,že se jim líbí obrázek.Po Rybkách jsme šli na wc,a pak na Krucipusk,protože jsem se musela podívat na basáka R.Scheuflera(starší).To jsme zase byli úplně ve předu v kotli mezi punkerama.Pak jsme si poslechli Visací zámek.Na ně tancoval takový kluk,že sme se museli začít smát :D.Po nich jsme šli na Chinaski a pák domů.Vysadili nás(mě a mamku) a zbytek jel do Ústí =) Ale v autě sem se taky zasmála :D s kámoškou.

♥Nejlepší festival♥,krásný zážitky a taky jediný-poslední festival v tomhle roce! =) Tak pááá

Parazité na těle

14. června 2011 v 9:12 | -ßarulík- |  ♥sVěT mOrČaT♥
Vši/všenky
Příznaky: morče se nadměrně škrábe, může mu začít vypadávat srst (zvláště u citlivějších zvířat), ale také nemusí být příznaky moc znatelné. Šedé podlouhlé tečky u kořenů chlupů, mohou se pohybovat.

Vši se živí krví a jsou přenosné na člověka, všenky se živí kožním mazem a šupinkami a člověka nenapadají. Na oboje jsou účinné např. Ivomec, Dectomax, Frontline, Arpalit neo, Diffusil, ...

POZOR! Důležité upozornění při odvšivování 1% Arpalitem:
  • POZOR na záměnu s 5% Arpalitem!
  • Morče nesmí být březí. Může dojít k poškození plodu či potratu apod.
  • Morče musí být, kvůli škodlivým výparům, umístěno ve vzdušné ubikaci. Tzn. např. při ploše 0,50 m² nesmí plné stěny přesáhnout výšku 30 cm. Ideální je klec s mělkým dnem. Z téhož důvodu nedávejte do ubikace budku!
  • Pozor na zasažení očí a dýchacích cest! Raději si 1% Arpalit nastříkejte na ruce či hadřík a oblast hlavičky opatrně potřete.
  • Nedoporučuje se, aby tento zásah prováděli děti!
Postup:
1. den postříkat celý povrch morčete proti srsti co nejvíce ke kořínkům, až je morče mokré či spíše vlhké. Pak si ještě postříkejte ruce a srst řádně promasírujte. Nezapomeňte na nožičky... a sobě rychle a řádně umýt ruce!
3. den opakujte jako první den
7. den morče vykoupat, opatrně vyfénovat, pak případně nastříkat olejovým kondicionérem, učesat a je hotovo.
Pokud máte více morčat, je lepší použít Frontline Spot on (0,1-0,3 ml / dle váhy morčete)
Pro zajištění zničení parazitů je dobré aplikaci po pár dnech zopakovat.
Svrab
Příznaky: Prořídlá srst, stroupky

Navštívit veterináře, ten aplikuje morčeti přípravek proti svrabu. U většiny druhů svrabu morčat není třeba se obávat přenosu na člověka.
Chirodiscoides caviae
Příznaky: velmi malého roztoče podlouhlého tvaru bílé barvy, který se v kožíšku jeví jako jemný posyp moukou. Při bližším zkoumání je možné velmi dobře zaznamenat pohyb roztočů a jejich prolézání srstí. Jejich škodlivý účinek na zvíře, konkrétně na srst, nebývá příliš velký, avšak snižují kvalitu srsti a zbytečně zvíře zneklidňují. Trvalý přenos na člověka nehrozí. Parazitují pouze na morčatech.

Léčba: Účinkují stejné přípravky jako pro hubení všenek. Biokill není příliš účinný, patrně proto, že obsahuje jako účinnou látku pyretridy, které nejlépe účinkují v nižších teplotách, kdežto morčecí chov je umístěn v teplotě 22 - 25 stupňů C. Naprosto spolehlivě však účinkuje Kadox spray.

6.6-12.6

14. června 2011 v 5:46 | -ßarulík- |  ←Návštěvnost→

Navstevnost za minuly tyden (6.6. 2011 - 12.6. 2011) je:
Pondeli: 7
Utery: 12
Streda: 5
Ctvrtek: 2
Patek: 15
Sobota: 9
Nedele: 7

Celkem: 57

Co by se hodilo pro Tebe?

9. června 2011 v 18:40 | -ßarulík- |  ←Na blogy→
BRAVO
BRAVO GIRL

30.5-5.6

6. června 2011 v 19:45 | -ßarulík- |  ←Návštěvnost→

Navstevnost za minuly tyden (30.5. 2011 - 5.6. 2011) je:
Pondeli: 8
Utery: 4
Streda: 3
Ctvrtek: 5
Patek: 3
Sobota: 6
Nedele: 4

Celkem: 33

HLASOVÁNÍ

6. června 2011 v 19:25 | -ßarulík- |  →ߣBů$tky←