RUS-SVK 19:30
6:2

Moto3+MotoGP

20. května 2012 v 19:43 | -ßarulík- |  ::♥M.O.T.O-S.P.O.R.T♥::
Jakub Kornfeil ( Jakub Kornfeil Fan Page) >krásný závod,škoda že jsi ze 3.místa spadnul... (24kol)
Karel Abraham >>dobře si dnes jel,škoda žes spadnul na 16.místo a pak šup na zem :( ...(28kol)

Jakub Kornfeil na trati
Český motocyklový jezdec Jakub Kornfeil podruhé v krátké době kvůli pádu nedotáhl ke zdárnému konci nadějný boj o stupně vítězů v mistrovství světa. Ve Velké ceně Francie dnes upadl na mokré trati v Le Mans v polovině závodu kubatury Moto3 v době, kdy se pohyboval na třetí pozici. Nedojel ani Karel Abraham, jenž v MotoGP stále čeká na první letošní body.
V předminulém závodě ve Španělsku Kornfeil dokonce vedl, tehdy ale jeho šance zhasly už po druhém kole.

Kornfeil po životním čtvrtém místě v sobotní kvalifikaci mohl pomýšlet na vylepšení osobního maxima, kterým je předloňská pátá příčka z Brna, i v závodě. V dešti se držel neustále v popředí a pohyboval se v čelní skupině na třetí až páté pozici. Ve dvanáctém z 24 kol se ocitl třetí po pádu zkušeného Španěla Héctora Faubela, vzápětí však skončil na zemi také.

V těžkých podmínkách se zvlášť ve druhé polovině závodu roztrhl s nehodami na čelních místech pytel, z čehož vytěžil dvaadvacetiletý domácí jezdec Louis Rossi, který si dojel pro premiérové vítězství v kariéře.
V nejprestižnější MotoGP usiloval Abraham o první bodované umístění v sezoně a na mokru se v elitní patnáctce držel až do 11. kola. V něm však zamířil se svou ducati do depa a už se na trať nevrátil.
Pro vítězství si suverénně dojel Španěl Jorge Lorenzo na yamaze a dostal se do čela průběžného pořadí MS. Zhruba deset sekund za ním se odehrávala velká bitva o druhé místo mezi australským mistrem světa Caseym Stonerem a Valentinem Rossim. V posledním kole ji pro sebe rozhodl Ital Rossi a dojel si pro první stupně vítězů právě od loňské Velké ceny Francie, kdy byl třetí. Zaznamenal tak nejlepší výsledek od svého přestupu od Yamahy k Ducati, za níž jezdí druhým rokem